• BITCOIN/TL
  1965455,340
  % 3,19
 • ETHEREUM/TL
  107660
  % 3,52
 • RIPPLE/TL
  18.71
  % 1,60
 • BITCOIN CASH/TL
  9881.3,559
  % 5,81
 • LITECOIN/TL
  2653.19
  % 6,31
 • COSMOS HUB/TL
  357.36
  % 0,77
 • CARDANO/TL
  21.77
  % 5,94
 • TETHER/TL
  31.36
  % 0,45

Acer, Türkiye pazarı için 2023 gayelerini paylaştı

Acer, Türkiye pazarı için 2023 gayelerini paylaştı

Acer, Türkiye pazarı için 2022 yılına dair değerlendirmelerini ve 2023 amaçlarını aktardığı toplantıda, ocak ayında tanıttığı yeni eserleri de birinci kez Türkiye’de görücüye çıkardı.

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden Acer , pandeminin tesirini yitirmesi ve global çip tedarik sıkıntılarının baş göstermesi ile pazarda satışların düştüğü geçtiğimiz yıl daldaki olumsuz havaya karşın en son teknolojilere sahip yeni eserleri kullanıcıları ile buluşturmaya devam etti. Bu olumlu tablonun yansımaları globalde olduğu üzere Türkiye’de de sayılarla kendini gösterdi.

2022 yılında pazardaki geliri dolar bazında yüzde 24 artan Acer’ın GFK bilgilerine nazaran 2022 yılı 4. çeyrek dizüstü bilgisayar satışlarındaki hissesi yüzde 10’u geçti. Acer’ın elde ettiği gelire en büyük katkıyı yapan eser kümesi ise başta oyun kategorisi olmak üzere ferdî tüketicilere yönelik sunduğu dizüstü bilgisayarlar oldu. Acer’ın oyun dizüstü bilgisayarlarındaki geliri yıllık bazda yüzde 105 arttı. Her vakit tüketicisinin gereksinimlerine karşılık gelen eser ve teknolojiler geliştiren bir marka olan Acer’ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni eserlerinde, oyun başta olmak ferdî tüketici segmentindeki dizüstü bilgisayarlara artan talebin tesirleri somut bir formda görülüyor.

Ocak ayında Las Vegas’ta düzenlenen dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES öncesinde gerçekleştirdiği aktiflikte yeni eserleri ile sahne alan Acer, bilhassa ferdî kullanıcılar için sunduğu dizüstü bilgisayar serilerinde yaptığı performans ve tasarım odaklı geliştirmeler ile dikkat çekiyor. Bu aktiflikte tanıtılan Predator, Aspire, Nitro ve Swift serilerinin en son üyelerini Acer, yakın vakitte Türkiye’de de satışa sunmaya hazırlanıyor.

Türkiye pazarının kendileri için kıymetinin altını her fırsatta çizen Acer EMEA Lider Yardımcısı Grigory Nizovsky, “Acer olarak son kullanıcıya ne sunduğumuza her vakit öncelik veriyoruz ve son kullanıcı için en uygun, erişilebilir aygıtları onlarla buluşturuyoruz. Yeni dizüstü bilgisayarlarımız, çağdaş, çarpıcı bir görsel çekicilik sunan yesyeni dizaynlarının yanında gelişmiş performans özellikleri ile de dikkat çekiyor. Mevcut durumda Acer eserlerinin Türk tüketicisinde güzel bir algısı olduğunu biliyoruz. Bu noktada bizim için her vakit çok kıymetli bir pazar olan Türkiye’deki kullanıcılarımıza en güzel teknolojiyi ve en güzel tecrübesi, en âlâ fiyatlarla sunmaya devam edeceğimizi belirtmek isterim.

2022 yılı 4. çeyrek bilgilerine nazaran küme seviyesinde, bilgisayar dışı eserlerimizin hissesi yüzde 26,3’e ulaştı. Bu bizim için son derece sevindirici bir gelişme. Türkiye’de de bu yıl bilgisayar aksesuarlarından e-mobilite aygıtlarına ve Altos sunucularına kadar birçok yeni eseri Türk kullanıcılarımız ile buluşturmayı hedefliyoruz. Bu eserlerin kimilerini EMEA ülkelerinde sunmaya başladık. Türkiye’deki 2023 yılı için dizüstü bilgisayar pazar hissesi amacımız yüzde 12. Lakin belirttiğim üzere yol haritamızda bundan çok daha fazlası var. Tüm bu yeni gelişmelerle birlikte Türkiye’de 2023 yılındaki gelirimizin 100 milyon doların üzerine çıkmasını bekliyoruz” dedi.

Yeni Predator Helios 16 âlâ bir oyun bilgisayarında olması gereken tüm özellikleri taşıyor

Acer’ın güçlü oyun portföyünü daha da zenginleştirdiği, Predator Helios 16, yepisyeni tasarımı ve 16 inç ekranı ile dikkat çekiyor. Aygıt, en yeni 13. Jenerasyon Intel® Core taşınabilir işlemciler ve NVIDIA® GeForce RTX 40 Serisi GPU’lardan güç alıyor ve bu özellikleri ile Acer’ın bugüne kadarki en güçlü oyun dizüstü bilgisayarları olma özelliklerini taşıyor. Bu yeni güçlü bileşenleri serin tutmak için Predator dizüstü bilgisayarlarda, özel olarak tasarlanmış ikili 5. Kuşak AeroBlade 3D metal fanlar ve daha düzgün ısı transferi için dikdörtgen formundaki vektör ısı boruları ile gelişmiş termal tahliller bulunuyor. Ek olarak, sıvı metal termal gresin soğutma tesirleri, aygıtın gelişmiş termal performansını tamamlıyor.

Hareket halindeyken üretken ve ilişkide kalmak isteyenlerin tercihi Acer Swift Go

Acer’ın yeni Swift Go 14 modeli en son teknolojileri, 2880×1800 çözünürlük ve 90 Hz yenileme suratına sahip 14 inçlik 2,8K OLED ekranla bir ortaya getiriyor. 13. Kuşak Intel® Core işlemcilerden güç alan aygıt, 9,5 saatten fazla pil ömrü sunuyor. Aygıtın 1,3 kg’dan daha hafif olan 14,9 mm inceliğindeki alüminyum kasası, yüzde 90 ekran-gövde oranı ve ultra ince yan çerçevelerle optimize edilmiş şık dizaynları ile öne çıkıyor. Ayrıyeten TwinAir çift fan sistemi, çift D6 bakır ısı boruları ve aygıtları düşük sıcaklıkta tutmak için ısıyı dışarı atan, gittiğiniz her yerde performansı ve güvenilirliği artıran bir hava girişli klavye yer alıyor.

Yeni Nitro 16, kuvvetli oyunlardan keyif alan oyuncular için tasarlandı

Acer’ın, 13. Kuşak Intel Core işlemciler ve NVIDIA GeForce RTX 40 Serisi GPU’lar ile güncellediği 165 Hz yenileme suratına sahip, 16 inç ekrana sahip yeni Nitro dizüstü bilgisayarı daha kompakt, ince ve hafif form faktörleri yanında yüzde 84 ekran-gövde oranı ile dikkat çekiyor. Aygıtın çift fanları, yanlarında ve gerilerinde bulunan dört fan çıkışı, üst hava girişi donanımın soğuk kalmasını sağlarken, sistem ayrıyeten ağır oyun devirlerinde soğutmaya yardımcı olmak için sıvı metal termal gres ile desteklenir.

Yeni Aspire 5 serisi, tüm aile için üretkenlik ve kullanım kolaylık sunuyor

Acer Aspire 5 serisinin yeni modeli, güçlü 13. Kuşak Intel Core işlemciler ve ışın izleme için gelişmiş yapay zekâ teknolojisi ile donatılmış NVIDIA GeForce RTX 2050 GPU’lardan güç alıyor. Bu özellikleriyle Aspire 5, performans ve çok taraflılık isteyen kullanıcılar için ülkü bir seçim oluyor. 15 inçlik QHD bir ekrana ve 16:9 en uzunluk oranına sahip olan aygıt kullanıcılara net ve rahat bir izleme tecrübesi sunuluyor. 1080p FHD web kamerası ve dijital mikrofonları, yayın yahut konferans görüşmeleri yaparken yüksek kaliteli görüntü ve net ses çıkışı sağlıyor.

-iDeal Haber Merkezi-

Kaynak: Investing TR