• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Dönüm noktasına ulaşan altcoin, Şubat ayında düşüş yaşayabilir

Dönüm noktasına ulaşan altcoin, Şubat ayında düşüş yaşayabilir

Kripto para piyasasındaki altcoin’lerden bir tanesi olan Litecoin (LTC) fiyatı, 98 dolarda bulunan direnç noktasının üzerine çıkmak için uğraş ediyor. Öteki bir üst istikametli hareket gerçekleştirmeden evvel kısa vadede bir düşüş yaşayabilir.

Geçen hafta, bilhassa Litecoin ağıyla ilgili birtakım olumlu haberler vardı. Ağ, 141 milyonuncu sürecini gerçekleştirdi. Süreç sayıları sabit kaldı ve şu anda günde 100.000 civarında. Fakat altcoin’in fiyatı, her geçen hafta kıymetli ölçüde artarken Litecoin’den gelen bu olumlu habere karşın 100 doların üzerine çıkamadı.

Kritik dirençle çaba devam ediyor

Günlük vakit dilimindeki teknik tahlil, LTC fiyatının Haziran 2022’den bu yana üst yanlışsız hareket ettiğini gösteriyor. 2023’ün başında altcoin’in fiyatı, 79 dolarda bulunan direnç alanından çıktı. Bu bölgenin artık dayanak vermesi bekleniyor.

29 Ocak’ta fiyat, yılın en yüksek düzeyi olan 97,77 dolara ulaştı. Akabinde 98 dolarlık alanı direnç olarak doğruladı. Akabinde gelen düşüş hareketi, günlük RSI’dan gelen işaretlerle doğrulandı. Bu tıp sapmalar, son 24 saatte olduğu üzere, çoklukla aşağı taraflı hareketlerden evvel gelir. Sonuç olarak fiyat, artık takviye sağlayabilecek olan 79 dolar alanına düşebilir.

Öte yandan 98 doların üzerinde bir günlük kapanış, aşağı istikametli fiyat varsayımını geçersiz kılacaktır. Bu hareketin akabinde 133 dolara gerçek bir yükseliş gerçekleşebilir.

Şubat ayı LTC fiyat iddiası: Düşüş gelebilir

Dalga sayısı tahlili, düşüş mümkünlüğünü destekliyor. Bunun nedeni LTC fiyatının, muhtemelen önde gelen bir çaprazda beş dalgalı bir üst hareketi tamamlamasıdır. Sayım doğruysa kıymetli bir düşüş olması beklenen.

Dalgaların oranı, bunun gerçek sayı olma mümkünlüğünü desteklemektedir. Zira üçüncü ve beşinci dalgaların her ikisi de köşegenlerde ortak olan birinci dalganın uzunluğunun 1,61 katı.

En yakın Fib dayanak düzeyi 75,77 dolarda bulunuyor. Bu, 79 dolarlık dayanak alanının altında olduğu için sayım doğruysa ikincisinden bir kırılma olması beklenen. Akabinde altcoin’in fiyatı, 69 dolara yani 0,5 Fib geri çekilme dayanak düzeyine düşebilir.

Bu sayımın ve düşüş eğiliminin bir sonucu olarak Şubat ayı için altcoin’in fiyat kestirimi düşüş istikametinde.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

Kaynak: Investing TR