• BITCOIN/TL
  1704274,566
  % 6,34
 • ETHEREUM/TL
  99062
  % 2,27
 • RIPPLE/TL
  17.17
  % 2,03
 • BITCOIN CASH/TL
  8607.65,650
  % 3,83
 • LITECOIN/TL
  2250.35
  % 3,11
 • COSMOS HUB/TL
  351.64
  % 8,84
 • CARDANO/TL
  19.44
  % 6,32
 • TETHER/TL
  31.17
  % 0,29

Zelzele bölgesinde faaliyet gösteren BIST şirketlerinin son açıklamaları

Investing.com – Kahramanmaraş merkezli 7,7 şiddetinde gerçekleşen zelzele felaketi sonrası etkilenen bölgede faaliyeti bulunan halka açık şirketler KAP’a tesislerinin son durumu hakkında bilgilendirme yaptı.

Sabah saatlerinde birinci açıklama Adana’da faaliyet gösteren SASA Polyester’den geldi ve şirket, tesisinin sarsıntıdan etkilenmediğini duyurdu

Niğbaş Niğde Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. (NIBAS)

Niğbaş, Niğde Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan üretim tesisinde rastgele bir hasar meydana gelmediğini ve üretim faaliyetlerinin devam ettiğini bildirdi. 

Çemaş Döküm Sanayi A.Ş. (CEMAS)

Çemaş Döküm, bağlı iştiraki BND Elektrik Üretim A.Ş.’nin Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesi sonları içinde faaliyet  gösteren Üçgen Hidroelektrik Santralı (HES) tesislerinde   rastgele bir hasar meydana gelmediğini ve üretim faaliyetleri devam ettiğini duyurdu.

Aydem Yenilenebilir Güç A.Ş. (AYDEM)

Aydem Yenilenebilir Güç, sarsıntı anında santrallerinin devrede olup güç üretimlerine devam ettiğini aktardı. Zelzelenin tesirli olduğu bölgede faaliyette bulunan santrallerde, birinci belirlemelere nazaran rastgele bir olumsuzluk tespit edilmediği bildirildi.

Barem Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BARMA)

Barem Ambalaj, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan tesisinde kıymetli bir hasar meydana gelmediğini, ulaşımdan kaynaklı sıkıntı nedeniyle üretime bir gün orta verildiğini duyurdu. Şirket, üretime yarından itibaren devam edilmesini planladığını aktardı.

RTA Lab Biyolojik Eserler İlaç ve Mak. San. Ticaret A.Ş. (RTALB)

RTA, Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi ek alanında imali devam eden üretim tesisinde hasar meydana gelmediğini bildirdi.

Formet Metal ve Cam Sanayi A.Ş. (FORMT)

Format Metal, Kayseri’deki üretim tesislerinde, şubelerinde yahut bayilerinde rastgele bir hasar meydana gelmediğini ve üretim faaliyetlerinin devam ettiğini bildirdi.

Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş (BOSSA)

Bossa, Adana’da bulunan tesislerinde hasar meydana gelmediğini, üretim sürecinin devam ettiğini aktardı.

Bossa tarafından yapılan özel durum açıklaması sonrası BOSSA payı saat 12:15’te sürece açılarak 12.30’dan itibaren Daima Süreç kısmında tekrar sürece açılacağı bilgisi aktarıldı. daima süreç başladıktan sonra BOSSA payı için 12.45’te devre kesici uygulanmaya başladı. 

Kaynak: Investing TR