• BITCOIN/TL
  1698702,570
  % 5,61
 • ETHEREUM/TL
  99003
  % 2,32
 • RIPPLE/TL
  17.18
  % 1,85
 • BITCOIN CASH/TL
  8565.51,234
  % 2,94
 • LITECOIN/TL
  2242.73
  % 2,91
 • COSMOS HUB/TL
  347.15
  % 7,61
 • CARDANO/TL
  19.33
  % 5,20
 • TETHER/TL
  31.16
  % 0,20

Doğuş Çay “Tarımda Fark Yaratan Şirketler” mükafatına layık görüldü

Doğuş Çay “Tarımda Fark Yaratan Şirketler” mükafatına layık görüldü

Güvenilir Eser Platformu tarafından, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın takviyesi ile düzenlenen ‘Tarımın Yeni Yüzyılı Programı ve Üretime Gönül Verenler Ödül Töreni’nde Doğuş Çay ‘Tarımda Fark Yaratan Şirketler’ mükafatına layık görüldü.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın dayanağı ile Muteber Eser Platformu tarafından düzenlenen, Türkiye’nin her bölgesinden başarılı çiftçi ve tarıma paha katan kuruluşların ödüllendirildiği ‘Tarımın Yeni Yüzyılı Programı ve Üretime Gönül Verenler Ödül Töreni’ Adana’da gerçekleştirildi. Merasimde, hayata geçirdiği ve topluma bedel katan başarılı uygulama ve projeleriyle Doğuş Çay, ‘Tarımda Fark Yaratan Şirket’ mükafatına layık görüldü. Doğuş Çay İdare Heyeti Üyesi Şahane Karakan Batallı mükafatı Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci’nin’ten aldı.

‘Tarımın Yeni Yüzyılı Programı ve Üretime Gönül Verenler Ödül Töreni’nin açılış konuşmaları Refleks Gazetesi Genel Yayın Direktörü Mehmet Uluğtürkan ve Emniyetli Eser Platformu Lideri Celal Toprak tarafından gerçekleştirildi.

Doğuş Çay’ın, ‘Tarımda Fark Yaratan Şirketler’ mükafatı almasından ötürü duyduğu memnunluğu tabir eden Doğuş Çay İdare Heyeti Üyesi Şahane Karakan Batallı, “Bu bedelli mükafata Afyon’da hayata geçirdiğimiz çalışmalar sonucunda layık görüldük. Doğuş Afyon Şeker Fabrikası olarak Afyonkarahisar ili Emirdağ ilçesi, etraf ilçeler ve köylerde kıraç tarım yerleri sulu tarıma dönüştürmek üzere arazi alımı yapıyoruz. Yerler metrekare olarak küçük olduğu için bölge üreticileri yatırım masraflarını karşılamakta eza yaşıyorlar. Bu nedenle bütün yatırım maliyetini karşılayarak bölge üreticilerinin kullanımına sunmayı hedefliyoruz. Üreticilerimizi daima destekliyor, hep yanlarında yer alıyoruz. Ülkemizde tarımın ve çiftçilerimizin gelişimine elimizden geldiğince büyük katkı sunuyoruz” dedi.

-iDeal Haber Merkezi-

Kaynak: Investing TR