• BITCOIN/TL
  1698835,435
  % 5,61
 • ETHEREUM/TL
  98785
  % 1,78
 • RIPPLE/TL
  17.08
  % 1,38
 • BITCOIN CASH/TL
  8576.05,130
  % 3,16
 • LITECOIN/TL
  2242.2
  % 2,72
 • COSMOS HUB/TL
  347.81
  % 7,84
 • CARDANO/TL
  19.24
  % 4,94
 • TETHER/TL
  31.17
  % 0,20

“Dijital ajanslar pazarlama trendlerindeki değişimlere süratle ayak uydurabilmeli”

“Dijital ajanslar pazarlama trendlerindeki değişimlere süratle ayak uydurabilmeli”

Alişan Tekinler ve Hüseyin Yılmaz liderliğinde kurumlara özel tahliller sunan VagonSoft, başta e-ticaret yazılımı olmak üzere, oto yıkama, sanayi, restoran, hoşluk salonu, CRM, ERP ve muhasebe alanında sektörel yazılımlar geliştiriyor. Toplumsal medya idaresi ve arama motoru optimizasyonu (SEO) hizmetleriyle dijital pazarlama ajansı olarak da faaliyet gösteren VagonSoft, muhtaçlığa yönelik esnek ve yenilikçi projeler geliştirerek müşterilerinin hedefledikleri başarılara ulaşmaları için gereken takviyesi sağlıyor.

2012 yılında Hüseyin Yılmaz ile birlikte hayata geçirdikleri markalarının bugün 852 müşteriye hizmet vererek etkileyici bir dönüm noktasına ulaştığını ve kuruma özel dijital pazarlama hizmetleri sağlama maksadıyla gelişmeye devam ettiklerini açıklayan VagonSoft Kurucu Ortağı Alişan Tekinler, işletmelerin, dijital pazarlama stratejileriyle müşterilerine erişim sağlama ve eserlerini pazarlama konusunda çok daha fazla fırsata sahip olduğunu söylüyor: “Geleceği çok parlak olan dijital pazarlama, işletmelerin müşterilerine ulaşması için inanılmaz bir fırsat sunuyor. Şirketler, müşterilerinin muhtaçlıklarını anlamak ve karşılamak için dijital pazarlama stratejileriyle yesyeni bakış açıları kazanabilir.”

“Dijital ajanslar sektörel değişimlere ayak uydurabilmeli”

Pazarlama bölümünün daima gelişim sürecinde olduğunu ve her periyotta farklı yaklaşımlar üzerine odaklandığını belirten Alişan Tekinler, dijital ajansların bu değişime ayak uyduracak esnek ve çevik tahliller sunabilmeleri gerektiğini şu sözlerle anlattı: “Sektörümüz daima bir gelişim süreci içinde. Her gün yeni temas noktaları, yeni irtibat yaklaşımları, yeni satın alma modelleri, yeni ölçüm kriterleriyle donatılmış yeni platformlar ortaya çıkıyor. Bu nedenle, dijital ajansların kendilerini güncelleyebilmeleri için daima bir dönüşüm süreci içinde olmaları gerekiyor. Bunun için de kalıcı güncellemeye müsaade verecek formda sağlam, birebir vakitte esnek, çevik ve dinamik iş yaklaşımları benimsenmeli. Araştırma, teknoloji, yeni süreçlerin geliştirilmesi, yeni iş alanlarının yaratılması, yeni araçlar ve yazılımlar, eğitim ve yapay zekaya yatırım yapmaya devam etmek çok kıymetli.”

Dijital pazarlama hizmetleri için sürdürülebilir irtibat temeli

Alişan Tekinler’e nazaran, müşterilerle kurulan sürdürülebilir bağlantı, istisnai pazarlama hizmetlerinin temeli. Müşterilerle güçlü ilgiler kurmanın her işletmenin uzun vadeli başarısı için hayati ehemmiyet taşıdığını düşünen Tekinler, mevzuyu şöyle ayrıntılandırdı: “Pazarlama dünyası, yalnızca bir eser yahut hizmeti satmakla ilgilenmez. Dalın birincil maksadı, müşterilerle güçlü ilgiler inşa etmektir. Pandemi krizinden kaynaklanan güçlü tüketim daralması şartlarında bile, markalar tüketicilerle bağlarını kaybetmemenin değerini anladılar ve âlâ bir irtibat stratejisinin rolünü daima birlikte deneyimledik. Bu gaye doğrultusunda biz de müşterilerimizin muhtaçlıklarını anlıyor, onları karşılayacak özel tahliller geliştiriyoruz.”

Yazılım iş dünyasının geleceği

İş dünyasının geleceğinin yazılımlarla şekilleneceğine inanan VagonSoft Kurucu Ortağı Alişan Tekinler, işletmelere rekabet avantajı sağlayan yenilikçi tahliller sunmak için şimdiki teknolojilerin kullanımının hayati ehemmiyet taşıdığını şu sözlerle vurguladı: “Daha süratli, daha verimli ve daha özelleştirilebilir tahliller sunan yazılımlar, iş dünyasının geleceğini oluşturuyor. Sektörel yazılımlar, müşteriler için en güzel sonucu veren ve işletmelerin daha süratli ve verimli bir formda çalışmasına imkan tanıyan çok kıymetli araçlar. Yazılım odaklı bir dijital pazarlama ajansı olarak biz de en son teknolojiyi ana enstrümanımız olarak görüyor, müşterilerimize rekabet avantajı kazandıran yenilikçi tahliller sunuyoruz.”

Afet şartlarında sürat ve uyum lakin dijital dönüşümle sağlanabilir

Afet bölgelerinde yaşanan irtibat ve uyum sıkıntılarının dijital tahlillerle büyük oranda aşılacağına inanan ve teknolojiye olan ihtiyacın kimi durumlarda hayli hayati olduğunun altını çizen Alişan Tekinler, kelamlarını şöyle noktaladı: “Hayatı kolaylaştıran tesirinin altını çizdiğimiz yazılımlar, kimi durumlarda hayat kurtarıcı dahi olabilir. Teknolojik tahliller, doğal afet üzere zorlayıcı şartlarda afet bölgesinde irtibat ve uyumun sağlanmasından, bilgi ve evrak akışına kadar sayısız yararlar sağlayabilir. Bu mevzuda kendi hissemize düşeni yapmak için çabucak kolları sıvadık ve yaşadığımız büyük sarsıntı felaketinden sonra bir doğal afet uygulaması geliştirmek üzere çalışmalara başladık.”

Kaynak: Dünya